PREDANÉ - Jedinečný historický byt neďaleko Banskej Štiavnice - Kľúč RK s. r. o.

PREDANÉ - Jedinečný historický byt neďaleko Banskej Štiavnice

 • DJI_0140_panorama.jpg
 • NIK_6564.JPG
 • NIK_6590.JPG
 • NIK_6557.JPG
 • NIK_6566.JPG
 • NIK_6574.JPG
 • NIK_6478.JPG
 • NIK_6543.JPG
 • NIK_6475.JPG
 • NIK_6520.JPG
 • IMG_20230725_155820235_HDR.jpg
 • IMG_20230725_155850918.jpg
 • NIK_6529.JPG
 • NIK_6620.JPG
 • zahrada Piargjpg.jpg
 • DJI_0131.JPG

4-izbový byt na predaj v lokalite Štiavnické Bane v Banskej Štiavnici

Predstavujeme vám veľkorysý byt v historickom dome s jedinečnou atmosférou. Dom sa nachádza v centre obce Štiavnické Bane. Vzdialenosť od historického mesta Banská Štiavnica je len 3km, približne 5 minút cesty autom. Obec je historicky známa svojou baníckou minulosťou a vďaka svojej polohe v Štiavnických vrchoch a mnohým jazerám – aj ako rekreačná oblasť. Nachádza sa tu množstvo pamiatkovo chránených objektov, turistických chodníkov, reštaurácií a penziónov.

História domu
Ponúkaná nehnuteľnosť sa nachádza oproti obecnému úradu. História domu siaha až do ďalekého 17. storočia, kedy tu mali jezuiti svoje sídlo. No tu slávna minulosť domu nekončí. Táto stavba totiž v minulosti slúžila ako meračský úrad a v jej priestoroch sa zakreslovali mapy. Pred domom je osadená informačná tabuľa, keďže samotný dom je súčasťou historického náučného chodníka.
Dom je vyhlásený za Národnú kultúrnu pamiatku a tento zápis je aj na liste vlastníctva.

Bytový dom
V celom bytovom dome sa nachádzajú 4 individuálne byty na dvoch podlažiach. Ponúkaný byt je na druhom podlaží a prešiel v rokoch 2014 - 2018 kompletnou rekonštrukciou, pričom bolo zavedené kúrenie teplovodným krbom, vybudovaná nová moderná kúpeľňa, položená plávajúca podlaha, osadené historizujúce drevené okná a obnovená z časti aj fasáda domu – uličná strana kompletne. V prípade záujmu je možné čerpať granty cez Ministerstvo kultúry v programe - Obnovme si svoj dom.

Byt
Celý byt má spolu 95 m2, vďaka vysokým stropom a množstvu okien pôsobí vzdušne a svetlo. Okná boli vyrobené na mieru stolárom. Byt má aj pôvodné pôsobivé drevené trámy. Nachádzajú sa tu 4 rozľahlé miestnosti, z čoho jedna je prepojená kuchyňa s jedálňou (32m2). Obývacia miestnosť (21m2) je priechodná. Za obývačkou je veľká samostatná spálňa s rozlohu 22m2, orientovaná do záhrady. Posledná je miestnosť s krbom, ktorá sa dá samostatne zavrieť, má 18,5m2 a je orientovaná do záhrady. Prechádza do technickej miestnosti, ktorá tiež slúži ako špajza (4m2). Byt je možné dispozične prerobiť aj na 4-izbový.
K bytu prislúcha aj prízemný priestor – dielňa, má rozlohu 30m2 a skladá sa z dvoch miestností.

Záhrada
Za domom je rozľahlá záhrada, ktorá slúži len obyvateľom bytového domu. Záhrada je vo vlastníctve pozemkového fondu, ale majitelia majú dlhodobo užívateľské právo bez poplatku.

Náklady
Veľkou výhodou nehnuteľnosti sú veľmi nízke náklady. Náklady pre 3-člennú rodinu nepresiahnu 120,- eur mesačne. Voda je obecná, kanalizácia je riešená trativodom. V dome je zavedená elektrina, kúrenie je riešené teplovodným krbom. Radiátory sú v každej izbe, trúbky sú medené. Náklady na drevo sú približne 50,- eur mesačne, do spoločenstva vlastníkov sa momentálne platí symbolických 10,- eur mesačne. Možnosť zavedenia plynu, prípojka je pred domom.

Možnosti využitia
Bytový dom má rôzne možnosti využitia, či už na súkromné, alebo podnikateľské účely. Keďže k bytu prislúcha aj prízemný – pivničný priestor 30m2 – veľkosti malého bytu, je možné tento priestor zrekonštruovať a ďalej prenajímať. K bytu patria aj krásne podkrovné priestory – tzv. padláš, kde je taktiež možné v budúcnosti vybudovať ďalší menší byt. Vašej kreativite a možnostiam sa tu medze nekladú. Byt je svojou polohou a svojou jedinečnou atmosférou predurčený na netradičné bývanie s nádychom histórie.

Pozrite si video k tejto nehnuteľnosti na linku:
https://www.youtube.com/watch?v=J0vt9zMB4pw

V prípade ďalších otázok nás prosím kontaktujete na info@kluc.sk, radi vám poskytneme ďalšie informácie. Na byt je možné čerpať hypotekárny úver, je bez tiarch, ihneď voľný.

Cena: dohodou

Využite služby spoľahlivej realitnej kancelárie, ktorá je na trhu už viac ako 21 rokov! Ponúkame aj ďalšie služby súvisiace s nehnuteľnosťami: inžiniering, homestaging: interiérové poradenstvo, služba architekta, služby znalca, hypotekárneho poradcu a právnika. Využite komplexné služby v oblasti realít! Bližšie informácie nájdete aj na našej stránke kluc.sk, RK Kľúč.

Podrobné informácie

vrátane provízie
1
1
3
125 m²
95 m²
osobné
úplne prerobený
aktívne
áno - separovaný
verejný vodovod
230V
septik
TV káblový rozvod
sprchovací kút
vlastné - pevné palivo
30 m²
iné
čiastočne
po rekonštrukcii
drevené
asfaltová cesta

Video

Poloha nehnuteľnosti na mape

Štiavnické Bane, Banská Štiavnica, Slovensko

 • Štát Slovensko
 • Kraj Banskobystrický
 • Okres Banská Štiavnica
 • Mesto Štiavnické Bane
 • Druh 4-izbový byt
 • Typ predaj
 • Vlastníctvo osobné
 • Kontakt 0911522610
 • Pridané 11. august 2023 13:00 hod

Pre viac informácií kontaktujte

Mgr. Andrea Wallnerová

Mgr. Andrea Wallnerová

Realitný maklér

Eu falo portuegueseI speak englishIch spreche deutsch

0911522610

info@kluc.sk

všetky realitné ponuky makléra

Ochota, rýchlosť (zo strany p.Ing. Lackovej) a komunikácia ma presvedčili, že aj ďalšie vybavovanie k ohláseniu drobnej stavby prenechám realitnej kancelárii Kľúč.

D. Hudák

Ing. Ľubomíra Lacková

Precíznosť, zmysel pre detail a zodpovedný prístup pre obidve strany počas našej dlhodobej spolupráce. Ďakujeme!

Gabriela Janíková

Ing. Ľubomíra Lacková

Služby pani Lackovej som využila pri predaji pozemku, bytu a pri inžinierskej činnosti. Pani Lacková je odborník, veci rieši zodpovedne a prakticky. Vysoko hodnotím aj skúsenosťami vybudovaný cit pre realitný trh a vždy čestný a slušný prístup.

Mgr. M. Čarská, Bernolákovo

Ing. Ľubomíra Lacková

Spolupráca na profesionálnej úrovni, spokojnosť a poďakovanie. Nech sa darí.

Stanislav Koiš

Ing. Ľubomíra Lacková

Služby pani Lackovej sme využili opakovane v rôznych prípadoch. Naposledy v súvislosti s prenájom bytu. Hoci si vieme sami zabezpečiť všetko potrebné s tým súvisiace, jej dlhoročné skúsenosti, serióznosť, praktickosť a cit na rozlíšenie dobrej a zlej ponuky rozhodli, že sme sa bez váhania opäť obrátili na ňu.

Marianna Č.

Ing. Ľubomíra Lacková

Realitná kancelária Kľúč, menovite pani Lacková, má vysoký profesionálny prístup ku klientovi, je milá, ústretová, pohotová vždy pomôct. Veľká spokojnosť pri kúpe bytu, doporučujem a ďakujem.

A.Fialová, Bratislava III

Ing. Ľubomíra Lacková

Spoluprácu s Vašou spoločnosťou hodnotím ako vysoko profesionálnu. Oceňujem hlavne promptnosť a kvalitu vyškolenia zamestnancov v ADOLIA, a.s. Služby , ktoré ste nám poskytli, hodnotím na vysokej profesionálnej úrovni a verím že naša spolupráca bude naďalej rovnako úspešná.

D. Hahn, predseda predstavenstva, ADOLIA, a.s.

Ing. Ľubomíra Lacková

Boli sme veľmi spokojní so službami pri kúpe nehnuteľnosti. Jednoznačne odporúčame!

Milan Henkrich

Ing. Ľubomíra Lacková

Služby realitnej kancelária Kľúč som využila dva krát pri prenajímaní bytu. Bola som veľmi spokojná s profesionálnym prístupom a ochotou všetkých jej maklérov.

Ing. K. Dobrotková, Pezinok

Ing. Ľubomíra Lacková

Od začiatku veľmi profesionálny prístup pri predaji nášho bytu, vysvetlenie všetkých náležitostí, príprava podkladov, zabezpečenie a dodržanie termínov, môžeme len smelo odporučiť. Pri spolupráci s RK Kľúč vidno bohaté skúsenosti v realitnej oblasti. Týmto zároveň vyslovujem vďaku pani Lackovej rovnako za jej ľudský ako aj vysoko odborný prístup.

J. Jando

Ing. Ľubomíra Lacková

Všetky referencie